LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen dy kushtet e Bayern Munichut për të shitur Joshua Kimmichin

Zbulohen dy kushtet e Bayern Munichut për të shitur Joshua Kimmichin

Klubi gjerman, Bayern Munichu thuhet se ka dy kushte për të lejuar largimin apo shitjen e mesfushorit Joshua Kimmcih.

Sipas mediumit Sky Sports, Bayern Munich ka disa kushte që duhet të plotësohen që ata të konsiderojnë shitjen e Kimmich këtë verë.

Gjiganti gjerman do të konsiderojë largimin e tij vetëm pasi të nënshkruhet një zëvendësues i përshtatshëm.

Bavarezët synojnë të nënshkruajnë me mesfushorin e Fulham, Joao Palhinha për të luajtur në pozicionin e Kimmich.

Kompany ka gati transferimin e parë te Bayerni - kushton 70 milionë euro
Lexo po ashtu Kompany ka gati transferimin e parë te Bayerni - kushton 70 milionë euro

Palhinha është objektivi nr.1 i trajnerit Vincent Kompany dhe belgu do të jetë gati ta lërë mesfushorin gjerman të largohet nëse ai arrin në Allianz Arena.

Bayern gjithashtu do të presë një ofertë të arsyeshme transferimi për të shitur Kimmich te Barcelona ose ndonjë klub tjetër.

Skuadra e Bundesligës thuhet se e ka vlerësuar atë rreth 50 milionë euro.

Hansi Flick intervenon për të realizuar transferimin "bombë" të verës tek Barcelona
Lexo po ashtu Hansi Flick intervenon për të realizuar transferimin "bombë" të verës tek Barcelona

Edhe pse kontrata e Kimmich skadon në vitin 2025, Bayerni ende po e vlerëson atë me një çmim të lartë. Kjo është për shkak të përvojës dhe shkathtësisë së tij.

Hans Flick do të ishte i lumtur të ribashkohej me mesfushorin gjerman te Barça. Megjithatë, klubi duhet të gjenerojë disa fonde të mëdha përpara se të jetë në gjendje të shpenzojë për nënshkrimin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përleshje masive mes tifozëve në stadium para ndeshjes Turqi-Gjeorgji

Përfaqësueset
Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Pas përleshjes mes tifozëve, stadiumi ku zhvillohet ndeshja Turqi-Gjeorgji vërshohet nga shiu

Përfaqësueset
Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Zbulohet se çfarë përmban 'lëngu magjik' që yjet e Anglisë po konsumojnë në Euro, shkaktoi pretendime për doping

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori