LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Sigal Prishtinës dikur luante futboll për Chelesan

Ylli i Sigal Prishtinës dikur luante futboll për Chelesan
Andrew Lawrence ishte më i miri. 23 pikë dhe 4 asistime për të ndaj Enisey. Foto: Telegrafi

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Andrew Lawrence, ka një karrierë të bujshme prapa si sportist.

Reklama

Para se të niste karrierën si basketbollist, ai ishte futbollist dhe luante për Chelsean për kategoritë U-16.

Këtë pohim ai e bëri në emisionin Wazzup në KlanKosova, ku pranoi se po kalon shumë mirë në Prishtinë dhe se është i lumtur me karrierën e tij, shkruan Telegrafi.

Lajmet e fundit rreth Sigal Prishtinës para derbit me Pejën
Lexo po ashtu Lajmet e fundit rreth Sigal Prishtinës para derbit me Pejën

Lawrence luan për kombëtaren e Britanisë në basketboll dhe ai në Prishtinë po shkëlqen në ndeshjet e fundit.

Ai dje ndaj skuadrës BC Enisey realizoi 24 pikë dhe katër asistime.

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori