LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Yll i Liverpoolit, Dominik Szoboszlai e ka thyer një rekord të mbajtur gjatë, ndeshjes së Euro 2024, ku Hungaria po luan me Zvicrën.

Në total, 10 lojtarë nga Liverpooli do të luajnë me vendet e tyre përkatëse për Euro 2024, duke përfshirë lojtarë si Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez, Virgil van Dijk, Andy Robertson dhe Cody Gakpo.

Mbrojtësi i krahut Robertson duroi një ndeshje të vështirë hapëse pasi Skocia u mund 5-1 nga Gjermania mikpritëse në Allianz Arena.


Të shtunën pasdite, ylli i Liverpoolit, Szoboszlai theu një rekord 64-vjeçar pasi u emërua kapiten i Hungarisë për përballjen e tyre kundër Zvicrës.

Në moshën 23 vjeç, shtatë muaj e 21 ditë, Szoboszlai është bërë kapiteni më i ri në historinë e Kampionateve Evropiane që kur u formua në vitin 1960.

“Disa ditë më parë mora vesh se do të jem kapiteni më i ri i ekipit të të gjitha kohërave në Kampionatin Evropian”.

“Ky është një nder i madh për mua dhe në të njëjtën kohë do të doja të falënderoja Marco Rossin që më besoi dhe që më dha mundësinë për të udhëhequr ekipin në Kampionatin Evropian”, ka thënë Szoboszlai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Dhjetë transferime të mëdha ndodhën brenda një dite - klubet e pesë ligave kryesore bën blerje të bujshme

Ndërkombëtare

"Mu zhduk gjithë pasioni që kisha për lojën, isha afër tërheqjes nga futbolli" - dështoi te Arsenali, flet për periudhën e vështirë që kaloi

Premier League
FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

FIFA publikon renditjen e re – ‘fluturojnë’ Spanja, Zvicra dhe Turqia, bien Belgjika dhe Portugalia

Ndërkombëtare
Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Shtatë klube shqiptare mbesin në garë, katër eliminohen - kundërshtarët dhe orari në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Agjenti i Olmos takohet me gjigantin evropian, zyrtarizimi brenda 48 orëve

Bundesliga
Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

Tifozët e Barcelonës po hedhin monedha në TikTok për të 'financuar' transferimin e Nico Williams

La Liga
Kalo në kategori