LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje ‘të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Ylli i Liverpoolit, Alexander-Arnold u dha tifozëve një shfaqje ‘të turpshme’ përpara se të asistonte për golin e van Dijk

Trent Alexander-Arnold zhveshi veshjet e poshtme përpara se të harkonte në golin e shënuar nga Virgil van Dijk për Liverpoolin kundër Sheffield United.

Mbrojtësi i djathtë mori topin dhe e dërgoi nga këndi për Van Dijk për të shënuar golin hapës në “Bramall Lane” të mërkurën.

Megjithatë, përpara se të dërgonte topin brenda zonës, anglezi u dha tifozëve në stadium dhe atyre para televizionit një pamje të papritur të të pasmeve të tij.

Harkimi i rrezikshëm i mbrojtësit fluturoi në zonën e Sheffield United, ku Van Dijk u gjend në shumë hapësirë ​​dhe e futi topin me qetësi në portë që i dha epërsinë Liverpoolit në pjesën e parë.

Ky ishte asistimi ishte i 75-ti i Alexander-Arnold në të gjitha garat për Liverpoolin, sipas Optas.

"Ju mund ta shihni nga festimi se sa shumë do të thoshte fitorja për ne" - fjalët e Alexander-Arnold pas fitores ndaj Fulham
Lexo po ashtu "Ju mund ta shihni nga festimi se sa shumë do të thoshte fitorja për ne" - fjalët e Alexander-Arnold pas fitores ndaj Fulham

Që kur bëri debutimin e tij për klubin në vitin 2016, vetëm Kevin De Bruyne i Manchester City, i cili ka 129 asistime, dhe bashkëlojtari i tij Mohamed Salah, me 80, kanë krijuar më shumë gola.

Është për t’u çuditur që 25-vjeçari nuk e ndjeu të ftohtit e dimrit në Sheffield përpara se të gjuante. Megjithatë, sapo të shohë imazhet pas lojës, ai do të sigurohet që t’i mbajë pantallonat më lart në të ardhmen./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori