Humbja tragjike e Kobe Bryant ka nxitur reagime nga e gjithë bota për ta nderuar legjendën e basketbollit.

Fansa të shumtë janë mbledhur në vende të ndryshme për të bërë homazhe për ish-yllin e NBA-së, i cili vdiq së bashku me vajzën e tij dhe shtatë njerëz të tjerë, pas rrëzimit të helikopterit në Calabasas të Kalifornisë.

Rita Ora dhe Dua Lipa në mesin e yjeve që shprehin ngushëllime për vdekjen e Kobe Bryant Rita Ora dhe Dua Lipa në mesin e yjeve që shprehin ngushëllime për vdekjen e Kobe Bryant

Yje të shumta nga bota e sportit, si edhe nga të gjitha sferat e jetës, kanë reaguar për publikimeve të ndryshme për të shprehur respekt dhe ngushëllime për Bryant, i cili humbi jetën në moshën 41 vjeçare.

Përjashtim nuk bëjnë as personalitetet e njohura të skenës dhe ekranit tonë, të cilët i kanë shfrytëzuar profilet e tyre në rrjetet sociale për ta kujtuar legjendën.

Disa prej tyre jua sjellim përmes postimeve të mëposhtme. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Wow R.I.P #blackmamba 🙏🏻

A post shared by Lumi B (@lumib) on Jan 26, 2020 at 11:52am PST

View this post on Instagram

🙏🏼 #theblackmamba #8 #24

A post shared by 𝕯 𝖆 𝖋 𝖎 𝖓 𝖆 (@dafina.zeqiri) on Jan 27, 2020 at 2:56am PST

View this post on Instagram

🙏🏼🙏🏼🙏🏼

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Jan 26, 2020 at 3:15pm PST

View this post on Instagram

R.I.P Kobe #Mamba 24/8 #ripkobe

A post shared by YOUNG ZERKA (@youngzerka) on Jan 26, 2020 at 12:56pm PST

View this post on Instagram

His words.. #KobeBryant 💔

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on Jan 26, 2020 at 3:04pm PST