LAJMI I FUNDIT:

Xiaomi Mix Fold 3 vjen në gusht me katër kamera Leica

Xiaomi Mix Fold 3 vjen në gusht me katër kamera Leica

Në fillim të këtij muaji, Xiaomi konfirmoi ardhjen e smartfonit Mix Fold 3 dhe tani ka zbuluar se do të ketë kamera me teknologjinë Leica.

Mix Fold 3 do të bëhet smartfoni i parë i Xiaomi i prodhuar në linjën e re të prodhimit dhe do të ketë një dizajn të përmirësuar për të siguruar forcën e kësaj pajisjeje të palosshme.

Gjithashtu, do të ketë katër kamera të firmosura nga Leica, ndërsa dy paraardhësit kishin nga tre kamera.


Aktualisht, vetëm Vivo dhe Huawei kanë telefona rrotullues me katër kamera të pasme, të gjera, ultra të gjera dhe dy kamera telefoto, njëra prej të cilave ka një lente periskopi pas. Detajet mbi specifikimet e zbatimit të Xiaomi nuk janë publikuar ende.

Xiaomi Mix Fold 2 ishte telefoni rrotullues më i hollë i kohës së tij, ndërsa Mix Fold ishte pajisja e parë e këtij lloji me karikim të shpejtë 67 W.

Një gjë që Xiaomi nuk ka ende të bëjë me serinë e saj Fold është ta prezantojë ndërkombëtarisht dhe modeli i ri mund të përfaqësojë një “shans të tretë” edhe pse thashethemet e mëparshme thanë se nuk do të ndodhte. /Telegrafi/