Xherdan Shaqiri shënoi gol të bukur ndaj New York Red Bulls

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri ka vazhduar me formë të mirë dhe gola në Mayor League Soccer (MLS) me skuadrën e tij Chicago Fire.

Chicago Fire ka barazuar me rezultat 3-3 në udhëtim te New York Red Bullas në kuadër të javës së 12-të në MLS.

Ky barazim i klubit mysafir erdhi si meritë e yllit shqiptar, Xherdan Shaqiri, i cili shënoi golin e fundit.

Shaqiri shënoi një gol të bukur në minutën e 89-të për epërsinë 2-3, por në minutat shtesë ekipi i tij pranoi gol duke lëshuar fitoren nga duart.

Me këtë gol, djaloshi gjilanas shkon në kuotën e tri golave me Chicago Fire, teksa ka edhe pesë asistime.

Në anën tjetër, ekipi i tij gjendet në pozitën e fundit, atë të 14-tën me vetëm 11 pikë. /Telegrafi/

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle