LAJMI I FUNDIT:

Xhaka në formacionin e javës së 28 në Ligën Premier (Foto)

Xhaka në formacionin e javës së 28 në Ligën Premier (Foto)

Tashmë ka përfunduar edhe java e 28 në Ligën Premier për sezonin 2016/17.

Reklama

Një nga rezultatet më befasuese është humbja e Arsenalit nga West Bromi me rezultat 3-1, por pavarësisht kësaj Granit Xhaka me paraqitjen e tij arriti të futet në formacionin e javës.

Të gjithë po tallen me lojtarët e Arsenalit te goli i tretë i WBA-së, përfshirë Mustafin dhe Xhakën (Foto/Video)
Lexo po ashtu Të gjithë po tallen me lojtarët e Arsenalit te goli i tretë i WBA-së, përfshirë Mustafin dhe Xhakën (Foto/Video)

Pas fitores së Evertonit ndaj Hullit me rezultat 4-0 Romelu Lukaku dhe Leighton Bains kanë arritur të futën në njëmbëdhjetëshin e javës.

Chelsea fitoi ndaj Stoke Cityt dhe kështu vazhdoi rrugëtimin drejt titullit, por vetëm N‘Golo Kante është në mesin e më të mirë. /Telegrafi/

Heaton; Baines, Evans, Cook, Dawson; Kante, Xhaka, Lingard, De Bruyne, Mahrez; Lukaku.

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori