Arsenali ka barazuar 1-1 me Southamptoninnë kuadër të javës së 13-të në Ligën Premier.

Reklama

Golin për The Gunners e shënoi Granit Xhaka, ndërsa për The Saint realizoi Stuart Armstrong.

Southamptoni ishte ekip më i mirë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.84, ndërsa Arsenali u vlerësua me 6.83.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë përballje ishte Granit Xhaka, që mori notën 7.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Gabriel Jesus, që u vlerësua me 5.8.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

/Telegrafi/