LAJMI I FUNDIT:

Xavi ka arritur në Spanjë, ndoqi nga afër Barcelona B në stadiumin ‘Johan Cruyff’

Xavi ka arritur në Spanjë, ndoqi nga afër Barcelona B në stadiumin ‘Johan Cruyff’

Trajneri i ri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka arritur gjatë mbrëmjes së sotme (e shtunë) në qytetin katalunas.

Reklama

Mëngjesit të sotëm, Barcelona konfirmoi Xavin si trajnerin e tyre të ri, pasi gjatë të premtes veçse u arritën marrëveshjes mes të gjitha palëve.

Gjatë ditës, Xavi u përshëndet me të gjithë në klubin e Katarit, Al Sadd dhe u nis me aeroplan drejt Spanjës.

Zyrtare: Xavi emërohet trajner i Barcelonës
Lexo po ashtu Zyrtare: Xavi emërohet trajner i Barcelonës

Nuk ka vonuar shumë se legjenda e Barcelonës ka arritur në qytetin katalunas dhe menjëherë i është bashkuar frymës së ekipit.

Xavi është parë në stadiumin “Johan Cruyff” duke ndjekur ekipin e Barcelona B ndaj Sevillas.

Ndryshe, Xavi pritet së shpejti t’i bashkohet ekipit në stërvitje, por debutimi i tij si trajner do të vijë vetëm me 20 tetor, pasi ka dy javë pushim ndërkombëtar.

Trajneri i ri i Barcelonës do të debutojë pikërisht në një ndeshje derbi, pasi luajnë ndaj Espanyolit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

La Liga
Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Marrëveshje e re me Chelsean, Morotta sqaron të ardhmen e Lukakut

Serie A
Kalo në kategori