Drejtori gjeneral i Manchester United, Ed Woodward është takuar me anëtarët e familjes Glazer, që janë njëherësh pronarët e klubit për ta diskutuar të ardhmen e OLe Gunnar Solskjaer.

Djajtë e Kuq aktualisht janë në vendin e 12-të në Ligën Premier, derisa kanë fituar vetëm dy nga tetë ndeshjet e zhvilluara në këtë sezon.

Skuadra angleze po kalon nëpër formën më të dobët në histori të tyre, dhe trajneri norvegjez pritet që të shkarkohet në këto ditë.

Tre trajnerë në listën e Unitedit për ta zëvendësuar Solskjaerin Tre trajnerë në listën e Unitedit për ta zëvendësuar Solskjaerin

Solskjaer e mori drejtimin e Untedit në dhjetor të vitit të kaluar, duke e zëvendësuar Jose Mourinhon e shkarkuar, por që tani edhe ai pritet ta ndjekë këtë rrugë.

Norvegjezi në këtë verë e transferoi Harry Maguiren nga Leicesteri për shifrën rekorde 87 milionë euro, Aaron Wan-Bissakan dhe Danilej Jamesin, por asesi nuk po mund të këndellen. /Telegrafi/