Ndeshja e fundit e Wolverhampton Wanderers në edicionin e sivjetmë në Ligën Premier ishte kundër Liverpoolit, skuadër që konkurronte për titullin e Anglisë.

Wolves patën një sezon fantastik duke zënë vendin e tretë në tabelë, më të lartin nga një ekip i promovuar.

Të gjitha lajmet nga Premier League Të gjitha lajmet nga Premier League

Ekipi i Espirito Santo eliminoi Liverpoolin nga Kupa FA, arriti t’i mposhtë Chelsean, Manchester Unitedin, Totenham Hotspurin dhe Arsenalin, por fatkeqësisht nuk ishte “temë” për media.

Në konferencën për media të trajnerit të Wolverhamptonit nuk ishte thuajse askush, pasi i gjithë interesimi ishte te ajo që do të thoshin përfaqësuesit e Liverpoolit, pasi dështuan ta fitonin titullin për një pikë.

Sidoqoftë, ndoshta ishte mungesë respekti për Espiriton dhe skuadrën e tij pas një suksesi të tillë. /Telegrafi/