LAJMI I FUNDIT:

Wilfried Zaha shënoi një supergol kundër Norwich Cityt, por më vonë ekzekutoi njërën nga penalltitë më të këqija që keni parë ndonjëherë

Wilfried Zaha shënoi një supergol kundër Norwich Cityt, por më vonë ekzekutoi njërën nga penalltitë më të këqija që keni parë ndonjëherë

Sulmuesi i Crystal Palace, Wilfried Zaha shënoi një gol mahnitës nga distanca kundër Norwich Cityt, përpara se të prodhonte një nga penalltitë më të këqija që mund të shihni ndonjëherë.

Reklama

Norwich kaloi në epërsi në Carroë Road me golin më të shpejtë të sezonit të Ligës Premier, me Teemu Pukki që shënoi për ekipin vendas pas vetëm 40 sekondash.

Palaces iu deshën pak më shumë se një orë për të arritur golin e barazimit në stilin dramatik.

Zaha u fut brenda nga e majta përpara se të gjuante me një goditje të pandalshme e cila përfundoi pas shpinës së portierit të Norwich, Angus Gunn.

Ky ishte rikthimi perfekt për Zahan, i cili nuk ishte paraqitur për Palace që nga ‘Boxing Day’ shkaku i një pezullimit dhe pastaj pjesëmarrjes në Kupën e Kombeve të Afrikës me Bregun e Fildishtë.

Ai pati mundësinë për të kaluar skuadrën e tij në avantazh nga pika e bardhë vetëm pak minuta më vonë pasi Tyrick Mitchell u ndalua brenda zonës.

Por, ish-sulmuesi anësor i Manchester United goditi me lehtësi dhe keq gjuajtjen e tij, e cila përfundoi shumë larg shtyllës.

Ky ekzekutim i Zahas prodhoi njërën nga penalltitë më të këqija që keni parë ndonjëherë dhe tashmë është bërë virale në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Presidenti i Inter Miamit i bën një premtim të madh Lionel Messit, kjo do t'i pëlqejë argjentinasit dhe tifozëve të Barcelonës

Ndërkombëtare
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

Kombëtaret tjera më mirë mos të marrin pjesë - SHBA me një ekip brutal do të konkurrojë në Lojërat Olimpike në Paris

NBA
Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

Real Madrid i përgjigjet akuzave për ryshfet

La Liga
Kalo në kategori