LAJMI I FUNDIT:

Washington Wizards triumfon ndaj Indianas dhe siguron ‘Play-Off’-in në NBA

Washington Wizards triumfon ndaj Indianas dhe siguron ‘Play-Off’-in në NBA

Washington Wizards është skuadra e tetë në Konferencën e Lindjes që ka siguruar garat e ‘Play-Off’.

Reklama

Në ndeshjen vendimtare të ‘Play-In’, Wizards dhe Indiana Pacers u përballen mes vete.

Washington Wizards ka vazhduar tutje pas një ndeshje fantastike të cilën e fituan në fund me 27 pikë epërsi 142:115.

Ylli amerikan Breadley Beal ishte më meritori për këtë fitore me 25 pikë, pesë kërcime e katër asistime.

Me lojë fantastike u dallua edhe Russell Westbrook që shënoin18 pikë, pati tetë kërcime dhe 15 asistime.

Vlen të përmendet se me pikë dyshifrore te Wizards e përfunduan ndeshjen edhe basketbollistët si Hachimura (18), Gafford (15), Neto (14) dhe Gil me nëntë pikë.

Malcom Brogdon me 24 pikë dhe Sabonis me 19 të tjera ishin më efikssit te Pacers, por që nuk mjaftuan për fitore.

Wizards tani në raundin e parë të ‘Play-Off’-it do të përballen me Philadelphia 76ers. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Interi mbërrin në Stamboll, Dumfries rrëzohet sapo zbret nga autobusi

Liga e Kampionëve
Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Përforcimi më i madh i Liverpoolit kishte ofertë nga klubi për numrin tetë të Gerrard, por ai refuzoi

Premier League
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori