Mbrëmë janë zhvilluar vetëm katër ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Golden State Warriors në stilin e kampionit të NBA-s, ka arritur edhe një fitore të radhës para fillimit të fazës së “play-off”.

‘Luftëtarët’ triumfuan para shikuesve të vetë në palestrën Oracle Arena kundër Denver Nuggets me rezultat 116:102.

Në anën tjetër, Los Angeles Lakers ka pësuar humbjen e radhës, tashmë kundër Oklahoma City Thunders me rezultat 119:103.

Ndërkohë, San Antonio Spurs ishte më i mirë se Atlanta Hawks duke e mposhtur me rezultat 117:111.

Edhe Houston Rockets arriti një fitore të rëndësishme kundër Sacramento Kings me rezultat 130:105.

Ndryshe, “playoff” do të fillojnë më 13 prill dhe do të përfundojnë me finalet e NBA-së. /Telegrafi/