Policia e Kosovës ka njoftuar se me datë 13 korrik rreth orës 18:20, te rrethi i Lipjanit ka arritur të identifikojë dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, të cilët kanë vjedhur nga vetura e ankuesit mashkull K-Shqiptar një çantë ku kishte para të gatshme dhe disa gjëra personale.

“Me 15.07.2019 është arrestuar njëri nga të dyshuarit dhe gjatë kontrollimit të tij i janë gjetur dhe konfiskuar disa nga paratë në euro dhe franga zvicerane, ndërsa i dyshuari tjetër gjendet në arrati”, thuhet në njoftimin për media.

Me vendim të prokurorit janë kontrolluar dy shtëpitë e të dyshuarve mirëpo nuk është gjetur asgjë e dyshimtë, ndërsa i dyshuar është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/