Dy persona janë arrestuar pasi që kanë vjedhur një kasafortë me monedha, cigare të ndryshme dhe disa dokumente.

Rasti është bërë i ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, i cili thuhet të ketë ndodhur gjatë mesnatës së të mërkurës në fshatin Luzhan, Podujevë.

Sipas raportit, me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje. /Telegrafi/