LAJMI I FUNDIT:

Villarreali nuk fal, Moreno kalon në epërsi spanjollët

Villarreali nuk fal, Moreno kalon në epërsi spanjollët

Villarreal ka kaluar në epërsi ndaj Manchester United në finalen e Ligës së Evropës.

Reklama

Spajollët që janë mbretër të kësaj gare treguan edhe një herë pse janë në finale.

Në rastin e parë serioz Villarreal gjeti golin.

Zhvillohej minuta e 29-të, kur Daniel Parejo harkon në zonë te Gerard Moreno, me këtë të fundit që shënoi për 1-0.

Ky gol premton shumë për minutat e mbetura pasi Manchester United nuk do të pranojë këtë rezultat lehtësisht. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori