LAJMI I FUNDIT:

Vetëm me një mesazh, Carvalho njoftoi Portugalinë se nuk do t’i përfaqësojë më

Vetëm me një mesazh, Carvalho njoftoi Portugalinë se nuk do t’i përfaqësojë më

Fabio Carvalho ka hequr dorë nga skuadra e Portugalisë U21, sipas një deklarate nga federata portugeze.

Reklama

Mesfushori ofanziv, i cili iu bashkua Liverpoolit këtë verë për 10 milionë euro, ka luajtur katër herë për U21-shat portugezë, duke shënuar dy herë, por tani është larguar nga skuadra pa dhënë asnjë arsye zyrtare për vendimin e tij.

Federata Portugeze e Futbollit njoftoi lajmin që ka ngjallur shpresë në federatën e Anglisë se Carvalho, i cili u transferua në Angli në vitin 2013 dhe ka qenë kapiten i Tre Luanëve për grupmoshat U17, mund të ndryshojë kombësinë.

Fabio Carvalho është larguar nga Portugalia U-21 me mesazh me tekst, ka njoftuar FA e vendit.

Në deklaratë thuhej: “Një futbollist ka vendosur të heqë dorë nga përfaqësimi i ekipit portugez U-21”.

“Fabio Carvalho informoi Federatën Portugeze të Futbollit, përmes mesazhit, se ai nuk ka ndërmend të vazhdojë të përfaqësojë Portugalinë në nivelin U-21”.

“Ky vendim i lojtarit u komunikua pas thirrjes për miqësoret kundër Republikës Çeke dhe Japonisë”, thuhet në komunikatën e tyre.

Lëvizja ndez shpresat që sulmuesi i Liverpool, Carvalho, 20 vjeç, mund të kalojë në detyrën e Anglisë - mrekullia e kuqezinjve u transferua në Angli në 2013 dhe gjithashtu përfaqësoi skuadrat U16 deri në U18 të Anglisë.

Talenti i mrekullueshëm ka luajtur 16 ndeshje në të gjitha garat për Liverpoolin këtë sezon, duke shënuar dy herë, duke përfshirë një gol triumfues në minutën e 98-të kundër Neëcastles në gusht.

Carvalho u emërua në skuadrën paraprake prej 55 lojtarësh të skuadrës së lartë të Portugalisë përpara Kupës së Botës së ardhshme të Katarit, por nuk arriti të bënte pjesë ne listën përfundimtare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Sagës së stërzgjatur për shitjen e Man United po i vjen fundi - caktohet muaji kur mund të shitet klubi anglez

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori