LAJMI I FUNDIT:

I vërsulet ariu, punonjësi i cirkut rus shpëton mrekullisht pa ndonjë lëndim serioz

I vërsulet ariu, punonjësi i cirkut rus shpëton mrekullisht pa ndonjë lëndim serioz

Një “spektakël” me kafshë të egra në një cirk, për pak sa nuk u shndërrua në tragjedi, dhe atë para syve të shumë fëmijëve dhe prindërve të tyre që i shoqëronin.

Ishte një ari i cili derisa po bënte “akrobacione”, në një moment iu vërsul pun0njësit të cirkut në qytetin rus Blagoveshchensk, transmeton Telegrafi.


Aty menjëherë filloi turma të bërtet nga frika se do ta pësojë punonjësi i cirkut, por ishte kolegu që i doli në ndihmë dhe e hutoi për pak sekonda kafshën.

Për fat të mirë gjithçka përfundoi mirë dhe punonjësi shpëtoi pa ndonjë lëndim. Megjithatë deri në përfundim të “spektaklit” mbretëronte ndjenja e frikës se ariu do t’i vërsulet sërish.

Videoja amatore shfaq momentin kur ariu i vërsulet punonjësit, por që për fat të mirë shpëton pa ndonjë lëndim serioz, edhe pse në shikim të parë dukej sikur do ta kafshonte. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një rreshtim i rrallë i gjashtë planetëve do të vijë së shpejti - çfarë do të thotë kjo për Tokën?

Një rreshtim i rrallë i gjashtë planetëve do të vijë së shpejti - çfarë do të thotë kjo për Tokën?

Botë
Nikki Haley shkruan në raketën izraelite të drejtuar për në Gaza: Jepuni fund, Amerika e do Izraelin

Nikki Haley shkruan në raketën izraelite të drejtuar për në Gaza: Jepuni fund, Amerika e do Izraelin

Azia
Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u

Japonezi që shpenzoi 14 mijë euro për t'u "bërë" qen trondit sërish - tani tregon se në çfarë kafshë dëshiron të shndërrohet

Azia
Deklaratë e fuqishme e Macronit: Kievi duhet të lejohet të neutralizojë bazat ushtarake ruse

Deklaratë e fuqishme e Macronit: Kievi duhet të lejohet të neutralizojë bazat ushtarake ruse

Evropa
Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Njësia speciale e ushtrisë ukrainase sulmon istikamet e rusëve – eliminojnë 11 ushtarë të Putinit dhe tre tjerë i zënë rob lufte

Evropa
Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Ukrainasit pretendojnë se Rusia ka pësuar humbjen më të madhe artilerike që nga fillimi i luftës

Evropa
Kalo në kategori