LAJMI I FUNDIT:

Venezia 0-2 Inter, notat e lojtarëve

Venezia 0-2 Inter, notat e lojtarëve

Interi ka fituar me rezultat 2-0 në udhëtim te Venezia në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Serie A.

Reklama

Ekipi i Simone Inzaghit ka vazhduar me formë të mirë në Serie A, duke marrë edhe fitoren e katërt nga pesë ndeshjet e fundit, ku ka edhe një barazim.

Golat në këtë ndeshje për Nerazzurrët u shënuan nga Hakan Calhanoglu (34’) dhe Lautaro Martinez (90+).

Interi vazhdon me fitore, mposht Venezian dhe i afrohet në vetëm një pikë Milanit e Napolit
Lexo po ashtu Interi vazhdon me fitore, mposht Venezian dhe i afrohet në vetëm një pikë Milanit e Napolit

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar ishte mbrojtësi Federico Dimarco, i cili u vlerësua me notë 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për lojtarin vendas Sofian Kiyine që u notua me 5.9.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori