LAJMI I FUNDIT:

Vendi dhe ora: Dalin detajet e luftës mes Ilir Latifit dhe Rodrigo Nascimentos

Vendi dhe ora: Dalin detajet e luftës mes Ilir Latifit dhe Rodrigo Nascimentos

Ilir Latifin do të përballet me Rodrigo Nascimento në UFC 224 në kuadër të kategorisë së peshave të rënda.

Reklama

Ylli shqoptar do të shpresojë të e fitojë këtë takim ndaj një kundërshtari që nuk ka përvojë, por ka shpejtësinë dhe gjatësinë.

Në matjet zyrtare, Latifi peshoi në 113 kilogramë, ndërsa Nascimento ishte në 119 kilogramë.

Përvoja kundër shpejtësisë: Realizohen matjet zyrtare për duelin që Ilir Latifi e zhvillon kundër Rodrigo Nascimento
Lexo po ashtu Përvoja kundër shpejtësisë: Realizohen matjet zyrtare për duelin që Ilir Latifi e zhvillon kundër Rodrigo Nascimento

Por, kur do të përballet luftëtari ynë me kundërshtarin e tij?

UFC 224 fillon në ora 23:00 sipas kohës tonë lokale, ndërsa lufta e Latifit pritet të nisë në ora 01:00 të ditës së diel.

Ilir Latifi dhe Hasbulla bëhen viral në rrjetet sociale me veprimet e tyre me kalimtarë
Lexo po ashtu Ilir Latifi dhe Hasbulla bëhen viral në rrjetet sociale me veprimet e tyre me kalimtarë

Ilir Latifi edhe në moshën 40-vjeçare është i vështirë për këdo në kategorinë e peshave të rënda, veçanërisht për dikë aq të papërvojë sa Rodrigo Nascimento.

Latifi ka atë sfond të nivelit të lartë të mundjes që mund ta mbajë këtë luftë në këmbë dhe ta ndihmojë të kontrollojë kundërshtarët e tij, siç ka bërë në të kaluarën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Serie A
Kalo në kategori