LAJMI I FUNDIT:

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

Varane do të largohet nga Man Utd, gjiganti evropian e bën prioritet transferimin e tij

E ardhmja e Raphael Varane në Manchester United duket gjithnjë e më e pasigurt.

Mbrojtësi francez është i destinuar të largohet nga klubi në fund të sezonit pasi nuk pritet të marrë një ofertë rinovimi, veçanërisht duke marrë parasysh shifrat financiare të kontratës aktuale.


Ky lajm ka vënë në gatishmëri Bayern Munich, i cili po kërkon të përforcojë repartin e tyre të mbrojtjes në afatin kalimtar veror.

Varane flet për gabimet më të mëdha në karrierën e tij: Kisha tronditje, doja ta godisja vetën
Lexo po ashtu Varane flet për gabimet më të mëdha në karrierën e tij: Kisha tronditje, doja ta godisja vetën

Varane është shfaqur si një nga favoritët kryesorë për ta përforcuar mbrojtjen e Bayernit, repart ku bavarezët kanë çaluar shumë këtë edicion.

Interesi i Bayernit nuk është i ri, pasi vitin e kaluar ata u përpoqën të nënshkruanin me lojtarin, megjithatë, Manchester United e refuzoi me vendosmëri ofertën e tyre.

Sipas Daily Mail , tashmë, pasi mësohet se United nuk do ta rinovojë francezin, bavarezët do të bëjnë një përpjekje të re për të.

Fabrizio Romano jep detaje për të ardhmen e Varanes: United ende nuk ka vendosur
Lexo po ashtu Fabrizio Romano jep detaje për të ardhmen e Varanes: United ende nuk ka vendosur

Varane ka kontratë me Djajtë e Kuq deri në verën e vitit 2025, derisa largimi i tij mund të ndodhë për një shumë rreth 20 milionë euro.

Megjithatë gjiganti gjerman për të arritur deri te francezi duhet të mposht konkurrencën e klubeve arabe si Al Nassr dhe Al Hilal si dhe atyre italiane si Juventus e Inter që gjithashtu duan transferimin e francezit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

Lojtari që Flick “ëndërron” ta ketë tek Barcelona i ka refuzuar ata shkaku i pagës së vogël

La Liga
Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Galatasaray me një video spektakolare tallin në mënyrë të pamëshirshme Fenerbahcen

Ndërkombëtare
Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Rikthimi në majat e futbollit evropian: Flick ka gati transferimin e parë te Barcelona

Bundesliga
Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

Xavi paralajmëron Hansi Flickun se çka e pret te Barcelona: Ky është një fakt, pavarësisht nëse je i huaj apo jo

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

Mbappe tregon pse ende nuk po zyrtarizohet te Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori