LAJMI I FUNDIT:

Van Gaal thotë se humbja e Holandës në Botërorin e vitit 2022 ndaj Argjentinës ishte e manipuluar

Van Gaal thotë se humbja e Holandës në Botërorin e vitit 2022 ndaj Argjentinës ishte e manipuluar

Louis van Gaal ka dalë me një teori konspirative rreth eliminimit të Holandës nga Argjetina në Kampionatin Botëror që u mbajt në fund të vitit të kaluar në Katar.

Trajneri holandez ka thënë se gjithçka ishte e manipuluar në favor të argjentinasve, por që Lionel Messi e meritonte të shpallej kampion bote.

“Nuk dua të them shumë për këtë. Nëse e shihni se si Argjentina i ka arritur qëllimet e saj dhe si i ka shënuar golat ndaj nesh, dhe sesi disa nga lojtarët e Argjentinës tejkaluan dhe nuk u ndëshkuan, atëherë mendoj se gjithçka është një lojë e manipuluar”, ka thënë Van Gaal.

Messi trondit gazetarin teksa zbulon se do të pensionohej nëse Argjentina nuk do të kishte fituar Kupën e Botës
Lexo po ashtu Messi trondit gazetarin teksa zbulon se do të pensionohej nëse Argjentina nuk do të kishte fituar Kupën e Botës

“Kur them gjithçka, e them në të gjitha aspektet (që ishte në favor të Argjentinës). A duhej të bëhej Messi kampion bote? Mendoj se po”, shtoi 72-vjeçari.

Ishte pikërisht ajo ndeshje kur Messi festoi golin e tij me një gjest thumbues pikërisht përpara Van Gaal dhe stafit të tij stërvitor.

Ndeshja u drejtua nga i famshmi Mateu Lahoz i cili humbi plotësisht kontrollin e lojës, duke treguar 19 kartonë të verdhë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Superliga
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Ndërkombëtare
Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

La Liga
Kalo në kategori