Humbje e dytë në këtë fillim sezonit ka sjell lajm të keq për Barcelonën dhe trajnerin Ernesto Valverde nuk mund të fsheh shqetësimin e tij për formën e ekipit.

Në fillimin e tyre më të keq për një sezoni që nga 1994/95, Barcelona mbetet pa fitore në udhëtim dhe ka vetëm shtatë pikë nga pesë ndeshjet e para.

“Jam i shqetësuar sepse larg shtëpisë ne nuk po kemi rezultate të mira”, ka thënë fillimisht Valverde pas ndeshjes.

Granada nënshtron Barcën dhe është lider i La Ligas Granada nënshtron Barcën dhe është lider i La Ligas

“Kur kanë kaluar katër ndeshje në udhëtim, është një simptomë që diçka nuk është shumë e mirë”.

“Ka lojtarë që mbërritën vonë, por ne nuk kemi qenë të mirë, nuk po luajmë mirë. Ne mbizotëruam ndeshjen, por nuk i shndërrojmë shanset e shënimit”.

Suarez: Humbje shqetësuese - ne jemi Barca, duhet ta fitojmë çdo ndeshje Suarez: Humbje shqetësuese - ne jemi Barca, duhet ta fitojmë çdo ndeshje

“Ne nuk kemi pasur një shans ta kthejmë lojën. Po na mungon saktësia në pjesën e tretë të fushës”.

“Ne dolëm mirë nga presioni dhe atëherë ishte çështje e shtimit të prekjes përfundimtare. Këtu kemi gabuar. Do të përpiqemi të përmirësohemi”, përfundoi trajneri i Barcelonës. /Telegrafi/