LAJMI I FUNDIT:

Valon Berisha pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshje ndaj Lille, u largua pas shtatë minutave lojë

Valon Berisha pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshje ndaj Lille, u largua pas shtatë minutave lojë

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha ka pësuar një dëmtim jo të lehtë në ndeshjen e Reims ndaj Lille në kuadër të javës së shtatë në Ligue 1.

Reklama

Reims ishte mysafir i Lille në takimin e javës së shtatë i cili përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 2-1.

Megjithatë, ky takim nuk shkoi aspak mirë për yllin e Kosovës, Valon Berisha, i cili pësoi një dëmtim.

Berisha u lëndua në minutën e shtatë gjatë një dueli apo më mirë thënë një shkelje me thumba nga kundërshtari Sven Botman.

Ylli i Kosovës pësoi një shqyerje te kyçi i këmbës së djathtë, për të cilën u detyrua të ndërhyj dhe doktorët t’ia qepin.

Në minutën e tetë, Berisha u zëvendësua Hugo Ekitike, ndërsa ende nuk është bërë e ditur sa do të mungojë. /Telegrafi/

Lëndimi i Berishës

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori