LAJMI I FUNDIT:

Ushtrim qetësues i frymëmarrjes për gjumë të mirë

Ushtrim qetësues i frymëmarrjes për gjumë të mirë

Gjumi i qetë dhe i këndshëm mund të arrihet me ushtrim të thjeshtë dhe qetësues të frymëmarrjes për pak minuta para se të shkoni të flini

Lehtë do ta mësoni…


Mbyllni sytë dhe në mënyrë alternative merrni frymë nëpër gavrën e majtë të hundës, pastaj nëpër djathtën, transmeton Telegrafi.

Ushtrim qetësues i frymëmarrjes për gjumë të mirë

Eksperti i gjumit thotë që tetë orë gjumë janë mit: llogarisni sa orë vërtet ju duhen
Lexo po ashtu Eksperti i gjumit thotë që tetë orë gjumë janë mit: llogarisni sa orë vërtet ju duhen

Me gishtin e djathtë mbyllni gavrën e djathtë dhe ngadalë dhe thellë merrni frymë nëpër gavrën e majtë të hundës, mbylleni me gishtin e mesëm dhe ngadalë ngrini gishtin e madh dhe merrni frymën nëpër gavrës së djathtë.

Pastaj merrni frymë nëpër gavrën e djathtë të hundës dhe mbylleni me gishtin e madh dhe merrni frymë nëpër së majtës.

Përsëriteni disa minuta duke u përqendruar në frymëmarrje. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

Makina larëse harxhon dy herë më shumë energji elektrike për shkak të një gabimi që bëjmë

A e dini se...
Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Test psikologjik i Frojdit që ta njihni më mirë veten: Zbuloni brendinë e shpirtit tuaj!

Këshillë javore
Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Gjëja e parë që shihni në foto zbulon të vërtetën për ju: Deri tani testi më i saktë i personalitetit

Lifestyle
Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Si t’i digjni 1,000 kalori për një orë pa pasur nevojë të shkoni në palestër

Aktivitete sportive
Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Menaxhoni peshën dhe luftoni infeksionet duke përdorur proteina dhe vitamina

Stil
Mënyra se si e bartni çantën tregon një gjë shumë të rëndësishme për ju për të cilën fare nuk jeni të vetëdijshëm

Mënyra se si e bartni çantën tregon një gjë shumë të rëndësishme për ju për të cilën fare nuk jeni të vetëdijshëm

Lifestyle
Kalo në kategori