LAJMI I FUNDIT:

Gjumi

799 Artikuj

A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

A zgjoheni në mes të natës dhe më pas nuk arrini të flini përsëri? Ja si të shpëtoni nga ky problem

Të tjera
Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Zbulohet një arsye serioze pse nuk duhet të flini zhveshur

Këshilla mjekësore
Flini me çorape ose i mbathni në shtrat: Ja pse duhet ta ndërpritni këtë praktikë

Flini me çorape ose i mbathni në shtrat: Ja pse duhet ta ndërpritni këtë praktikë

Këshilla mjekësore
Pse nuk është mirë të flini me kafshë shtëpiake

Pse nuk është mirë të flini me kafshë shtëpiake

Këshilla për kafshët
Çfarë mund të konsumoni para se të flini? Këto ushqime nuk do t’ju zgjojnë, por do t’ju ndihmojnë të keni gjumë të qetë

Çfarë mund të konsumoni para se të flini? Këto ushqime nuk do t’ju zgjojnë, por do t’ju ndihmojnë të keni gjumë të qetë

Këshilla mjekësore
Përse zgjohemi me dhimbje koke dhe si mund ta heqim qafe këtë problem shëndetësor

Përse zgjohemi me dhimbje koke dhe si mund ta heqim qafe këtë problem shëndetësor

Këshilla mjekësore
A e dini se qeni dhe macja juaj janë gjithashtu përgjegjëse për gjumin dhe gërhitjen?

A e dini se qeni dhe macja juaj janë gjithashtu përgjegjëse për gjumin dhe gërhitjen?

Të tjera
Grindavece, por me arsye

Grindavece, por me arsye

Lifestyle
Përse fëmijët nuk duhet të flenë me dritën ndezur në dhomë?

Përse fëmijët nuk duhet të flenë me dritën ndezur në dhomë?

Këshilla për prindër
Zakoni i harruar mesjetar me “dy fjetje”

Zakoni i harruar mesjetar me “dy fjetje”

Fakte
Përse çokollatën nuk duhet ta hamë para se të shkojmë të flemë gjumë?

Përse çokollatën nuk duhet ta hamë para se të shkojmë të flemë gjumë?

Shëndetësi Lajme
Çfarë do të thotë kur fërkoni shputat e këmbëve para gjumit?

Çfarë do të thotë kur fërkoni shputat e këmbëve para gjumit?

Të tjera
A guxoni të flini e shtrirë në shpinë kur jeni shtatzënë?

A guxoni të flini e shtrirë në shpinë kur jeni shtatzënë?

Shtatzëna
Gërhitja është më e rrezikshme nga sa mendoni

Gërhitja është më e rrezikshme nga sa mendoni

Të tjera
Duke monitoruar aktivitetet e elefantëve, u regjistruan shprehi të pazakonta: Sa flenë dhe a ëndërrojnë?

Duke monitoruar aktivitetet e elefantëve, u regjistruan shprehi të pazakonta: Sa flenë dhe a ëndërrojnë?

Libri i madh i kafshëve
A ju ndihmon ngrënia e drithërave para gjumit që të flini më mirë

A ju ndihmon ngrënia e drithërave para gjumit që të flini më mirë

Ushqimi dhe Dieta
Arsyeja pse duhet t’i lani dhembët para gjumit

Arsyeja pse duhet t’i lani dhembët para gjumit

Këshilla mjekësore
Prindërit që flenë bashkë me foshnjat duhet të këshillohen për ‘sindromën e vdekjes së papritur’

Prindërit që flenë bashkë me foshnjat duhet të këshillohen për ‘sindromën e vdekjes së papritur’

Këshilla për prindër
Jennifer Aniston tregon hallkën më të rëndësishme në sekretin e dukjes së saj rinore

Jennifer Aniston tregon hallkën më të rëndësishme në sekretin e dukjes së saj rinore

Bukuri dhe Kujdes
A ju ka ndodhur edhe juve ndonjëherë që trupi përnjëherë të kërcejë derisa jeni në gjumë të thellë?

A ju ka ndodhur edhe juve ndonjëherë që trupi përnjëherë të kërcejë derisa jeni në gjumë të thellë?

Këshilla mjekësore
Njësoj sikurse njerëzit, as qentë s’mund të flenë shkaku i brengave

Njësoj sikurse njerëzit, as qentë s’mund të flenë shkaku i brengave

Kujdesi për kafshët
Ngrënia në orët e vonshme është më e dëmshme se ç’kemi menduar më parë

Ngrënia në orët e vonshme është më e dëmshme se ç’kemi menduar më parë

Këshilla mjekësore
Flini gjumë pa ankth: Këto janë gjashtë mënyra për të fjetur pa mendime të trishtuara

Flini gjumë pa ankth: Këto janë gjashtë mënyra për të fjetur pa mendime të trishtuara

Të tjera
Vajza që vuan nga sëmundja që nuk e lë të flejë, por është e lumtur

Vajza që vuan nga sëmundja që nuk e lë të flejë, por është e lumtur

Shëndetësi Lajme