Sot (e enjte), mbushen 107 vjet nga shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë, më 28 nëntor 1912 në Vlorë.

Me rastin e 28 Nëntorit, Festës së Flamurit, fytyrat e famshme publike kanë uruar qytetarët përmes rrjeteve sociale.

Këto personalitete të cilat i përkasin profesioneve të ndryshme kanë zgjedhur që përmes llogarisë së tyre në Instagram të urojnë shqiptarët.

Më poshtë janë disa prej urimeve të VIP-ave shqiptarë:

Adelina Ismaili

“E bukura Shqipëri. Ditën e flamurit ta pafsha çdo ditë më të lumtur sesa sot. Për ty, deri në përjetësi”.

Tayna

“Urime 28 Nëntori! Qofshim gjithmonë kaq të bashkuar e të dashur me njëri-tjetrin”.

Robert Berisha

“Urime”.

View this post on Instagram

Urime

A post shared by Robert Berisha (@robertberishaofficial) on Nov 28, 2019 at 4:16am PST

Era Istrefi

“Urime Pavarësia e Shqipërisë”.

Ledri Vula

“Është festa e flamurit tonë dhe asnjeherë si me parë kjo festë nuk e ka pas kuptimin që ka sot. Shqipëri dhe vëllezër gjithandej jashtë kufijve të saj bashkë. Urime 28 Nëntorin”.

2 Ton

“Urime 28 Nëntori”.

View this post on Instagram

Urime 28 Nëntori

A post shared by 2 Ton (@2tonofficial) on Nov 28, 2019 at 5:05am PST

Butrint Imeri

“Urime Dita e Flamurit dhe ditëlindja e komandantit legjendar Adem Jashari! Sot, në këtë 28 nëntor bashkëndjejmë dhembjen me të gjitha motrat e vëllezërit tanë në Shqipëri, të prekur nga tërmetet e njëpasnjëshme që nga dita e martë. Jemi bashkë përherë”.

Morena Taraku

“Qoftë i bekuar ky flamur, të cilin e bekuan brezat, brezat, e brezat para nesh…Ju kam në zemër”.

Zanfina Ismaili

“Urime 28 Nëntori Shqipëria ime. Jemi një më të bashkuar se kurrë”.

Agnesa Vuthaj

“Shqipëria…dashuria dhe dhembshuria jonë më e madhe”.

Teuta Krasniqi

“Me ty gjithmonë”.

/Telegrafi/