LAJMI I FUNDIT:

Unitedi fiton me përmbysje ndaj Omonias

Unitedi fiton me përmbysje ndaj Omonias
(Foto: Twitter/UEFA Europa League)

Manchester Unitedi është kthyer nga disavantazhi për triumfuar ndaj Omonias (3-2) në Neo GSP Stadium në Nicosia, në ndeshjen e raundit të tretë të fazës grupore në Ligën e Evropës.

Reklama

Vendasit kaluan të parët në epërsi me golin e Karim Ansarifard (34’), i cili u asistua nga Bruno dhe ky ishte goli i vetëm në pjesën e parë.

Në fraksionin e dytë, Djajtë e Kuq e përmbysën rezultatin. Fillimisht, Marcus Rashford i barazoi shifrat në minutën e 53-të.

(Foto: Twitter/UEFA Europa League)

Rashford ishte i përfshirë edhe në golin e epërsisë, por kësaj radhe si asistues duke e lëshuar topin për Anthony Martial dhe ky i fundit e përmbysi rezultatin (63’).

Marcus Rashford vazhdoi të ishte lojtar i rëndësishëm në këtë ndeshje duke e realizuar edhe golin e tretë pas asistimit nga Cristiano Ronaldo (84’).

(Foto: Twitter/UEFA Europa League)

Por, i menjëhershëm ishte reagimi i vendasve, të cilët e realizuan golin e dytë për t’i dramatizuar minutat e fundit. Nikolas Panagiotou e mposhti David de Gean pas asistimit nga Andronikos Kakoullis (85’).

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori