LAJMI I FUNDIT:

“Unë e kisha Messin te Barcelona, i them Boehlyt t’i jap kohë Potterit” – Guardiola i del në mbrojte trajnerit të Chelseat

“Unë e kisha Messin te Barcelona, i them Boehlyt t’i jap kohë Potterit” – Guardiola i del në mbrojte trajnerit të Chelseat

Pep Guardiola ka dhënë një deklaratë befasuese, pas ndeshjes ku Manchester City i tij e demoloi Chelsean në Fa Cup.

Citizens fituan 4-0 ndaj The Blues, duke i eliminuar ata nga gara, por që trajneri spanjoll kishte një këshillë për pronarin e këtyre të fundit.

Guardiola ka kërkuar çuditërisht nga njëri nga bashkëpronarët e klubit londinez, Todd Boehly, që t’i japin kohë Potterit në ndërtimin e skuadrës.

“Unë i them Todd Boehlyt, jepi Graham Potterit kohë. Jepi kohë. Të gjithë trajnerëve u duhet kohë dhe kjo është e drejtë”, ka thënë trajneri i Cityt.

“Te Barcelona, nuk kisha nevojë për kohë për dy sezonet e mija, për shkak se kisha Messin”, ka vazhduar më tej Guardiola.

Potter është nën presion të madh, pasi brenda tri ditësh ka humbur dy ndeshje nga Manchester City, një në Ligën Premier me rezultat 1-0 dhe sonte në FA Cup, 4-0. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ndërkombëtare
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Kalo në kategori