LAJMI I FUNDIT:

Ulet çmimi i naftës në SHBA

Ulet çmimi i naftës në SHBA

Ulët cmimi i naftës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas shqetësimeve të tregtarëve se tensionet e tregtisë botërore mund të dëmtojnë rritjen ekonomike dhe do të pakësojnë kërkesën për naftë.

Reklama

Në fundjavë ministrat e Financave dhe guvernatorët e bankave qendrore të 20-të ekonomive më të mëdha në botë përfunduan takimin e tretë vjetor në Buenos Aires të Argjentinës duke bërë thirrje për më shumë dialog për të parandaluar dëmet e shkaktuara nga tensionet tregtare e gjeopolitike ndaj rritjes ekonomike botërore, përcjell Telegrafi.

Samiti i G20-së: Të ruhet dialogu ekonomik
Lexo po ashtu Samiti i G20-së: Të ruhet dialogu ekonomik

“Janë rritur rreziqet e rënies në periudhën afatshkurtër dhe afatmesme”, thanë udhëheqësit financiarë në deklaratën e bërë pas takimit.

Çmimi i naftës së papërpunuar rrit në nivelin prej 68.57 dollarësh
Lexo po ashtu Çmimi i naftës së papërpunuar rrit në nivelin prej 68.57 dollarësh

Ndërsa, për të dytën ditë radhazi, çmimi i naftës së papërpunuar në nivel botëror është rrit në nivelin prej 68.57 dollarësh. /Telegrafi/