LAJMI I FUNDIT:

Uji me limon është një e kaluar: Ky lëng përshpejton drastikisht metabolizmin dhe pastron trupin!

Uji me limon është një e kaluar: Ky lëng përshpejton drastikisht metabolizmin dhe pastron trupin!

Freskon, hollon linjën trupore dhe përmirëson tërësisht shëndetin.

Reklama

Deri tani vazhdimisht nga të gjitha anët keni dëgjuar dhe lexuar për të mirat e ujit të ngrohtë me limon, mirëpo si duket limonada popullore shumë shpejt do të kalojë në harresë! – transmeton Telegrafi.

Në të vërtetë, një gotë ujë të ngrohtë me gjysmë grejpfruti të shtrydhur përshpejton drastikisht metabolizmin dhe shkrin kilogramët!

Grejpfruti e furnizon trupin me shumë përfitime shëndetësore, falë përbërjes së lartë që ka me vitaminë A, B, C, D, E dhe minerale si kalciumi, fosfori, magnezi, zinku, hekuri etj.

Për t’i bërë mrekulli trupit tuaj, në këtë lëng freskuar shtoni edhe një degë të vogël rozmarine dhe menjëherë pini, derisa është i freskët.

Rozmarina është një burim i shkëlqyeshëm i vitaminave A, B, C, D, E dhe K. Ka një efekt të fuqishëm antioksidues, antiinflamator, antibakterial dhe antiseptik.

Pos që do të arrini të liroheni nga teprica e kilogramëve, lëngu nga grejpfruti i shtrydhur do të pastrojë tërë trupin nga helmet, andaj në tërësi do të jeni të shëndetshëm, shkruan Myhealthyfoodtips.

Nëse tashmë limonada ju është bërë monotone, ky është rasti që të ruani shprehinë e mirë, por që megjithatë paksa të ndryshoni shijen! /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Sëmundja që mund ta shënojë fundin e karrierës së Celine Dion

Sëmundja që mund ta shënojë fundin e karrierës së Celine Dion

Shëndetësi Lajme
Njerëzit të cilëve u është hequr zorra qorre janë në rrezik më të lartë për të zhvilluar sëmundje serioze

Njerëzit të cilëve u është hequr zorra qorre janë në rrezik më të lartë për të zhvilluar sëmundje serioze

Shëndetësi
Një meditim pesëminutësh mund të na ndihmojë të përballemi me stresin

Një meditim pesëminutësh mund të na ndihmojë të përballemi me stresin

Shëndetësi
Stina e pranverës dhe shtatzënia

Stina e pranverës dhe shtatzënia

Shëndetësi
Për shkak të marramendjes së shpeshtë, një herë marrja e gjakut, pastaj skaneri

Për shkak të marramendjes së shpeshtë, një herë marrja e gjakut, pastaj skaneri

Shëndetësi
Çfarë duhet të bëni kur jeni të pikëlluar - mos i ndrydhni ose fshihni ndjenjat tuaja

Çfarë duhet të bëni kur jeni të pikëlluar - mos i ndrydhni ose fshihni ndjenjat tuaja

Psikologji
Kalo në kategori