LAJMI I FUNDIT:

Uellsi konfirmon vdekjen e pacientit të parë nga coronavirusi

Uellsi konfirmon vdekjen e pacientit të parë nga coronavirusi

Uellsi ka konfirmuar vdekjen e pacientit të parë nga coronavirusi, ndërsa bëhet fjalë për një person 60-vjeçar.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pacienti vdiq në Spitalin Wrexham Maelor dhe kishte probleme themelore shëndetësore.

“Mund të konfirmojmë se kjo është vdekja e parë në Uells nga infeksioni i coronavirusit”, deklaruan nga autoritetet e shëndetësisë në Uells.

“Asnjë detaj tjetër në lidhje me këtë individ nuk do të dalë, dhe ne kërkojmë nga ata që raportojnë për situatën të respektojnë konfidencialitetin e pacientit”, është thënë ndër tjerash. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Analisti ushtarak gjerman: Sulmet në Krime janë katastrofike për Rusinë

Analisti ushtarak gjerman: Sulmet në Krime janë katastrofike për Rusinë

Evropa
Vuçiq takon përfaqësuesit e QUINT-it, thotë se është “një nga momentet më të vështira për Serbinë” – tregon se çfarë kërkoi prej tyre

Vuçiq takon përfaqësuesit e QUINT-it, thotë se është “një nga momentet më të vështira për Serbinë” – tregon se çfarë kërkoi prej tyre

Serbia
Ukrainasit publikojnë pamjet: Me HIMARS-in amerikan goditëm komandën ruse në Kherson

Ukrainasit publikojnë pamjet: Me HIMARS-in amerikan goditëm komandën ruse në Kherson

Evropa
“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

“Dëgjuam fjalë të zbrazëta nga Vuçiqi - radhën e ka BeH”: Mediumi serb me një analizë për ngjarjet në Kosovë dhe për përhapjen e mundshme të konfliktit në rajon

Serbia
Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: 'Vrite veten' – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Erdogan kushtëzon SHBA-në: Do të miratojmë kandidaturën e Suedisë në NATO nëse na shitni F-16

Erdogan kushtëzon SHBA-në: Do të miratojmë kandidaturën e Suedisë në NATO nëse na shitni F-16

Turqia
Kalo në kategori