LAJMI I FUNDIT:

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 – tifozët e këtij vendi janë “kafshë”

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 – tifozët e këtij vendi janë “kafshë”

Pas shortit të grupeve të së shtunës në Euro 2024, UEFA po identifikon ndeshjet me rrezik të lartë, e para prej të cilave u gjet në përplasjen mes Serbisë dhe Anglisë në Gelsenkirchen më 16 qershor.

Mediumi spanjoll “AS” shkruan se tifozët nga të dy vendet konsiderohen të rrezikshëm dhe kanë një histori e gjatë e trazirave në ndeshjet e klubeve dhe kombëtareve në të gjithë Evropën.

Kjo ndeshje të kujton përplasjen mes Anglisë dhe Rusisë në Marsejë në Euro 2016, kur tifozët e tyre patën betejën e tyre që përfundoi me lëndime dhe arrestime të shumta.

UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024
Lexo po ashtu UEFA me lajm të hidhur për tifozët që duan të shkojnë në Gjermani për Euro 2024

“Tani ka serbë në vend të rusëve dhe fotografia është e ngjashme”, shkruan AS.

“Ora e ndeshjes është në 21:00 dhe kjo do të thotë se do të konsumohet shumë alkool gjatë ditës, dhe meqë është ndeshja e parë e turneu, kjo rrit pasigurinë sepse ultrasit më të rrezikshëm nuk do të jenë ende nën kontroll”.

Padyshim se një gjë e tillë pritet nga tifozët serbë, që janë të padisiplinuar dhe gjithmonë tentojnë të prishin organizime të UEFA-s dhe FIFA-s, ndërsa përshkruhen edhe si “kafshë” nga mediumi spanjoll. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Tensione dhe tre kartonë të kuq, goli i Okafor i jep tri pikë Milanit në ndeshjen dramatike ndaj Lazios

Serie A
Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Klopp largon nga ekipi top yllin për ndeshjet në Ligën e Evropës dhe e zëvendëson atë me një portier

Premier League
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Kalo në kategori