LAJMI I FUNDIT:

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në UEFA ka vendosur të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 37,375 euro për incidentet gjatë ndeshjes ndaj Italisë në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”.

Tifozë shqiptarë shkaktuan shqetësime duke ndezur flakadanë, hedhur sende në fushë dhe transmetuar mesazhe të papërshtatshme, duke dëmtuar imazhin e ekipit kombëtar dhe futbollit shqiptar.

FSHF bën thirrje për përgjegjshmëri ndaj tifozëve dhe respekt të rregullave në mbështetjen e Kombëtares në EURO 2024, duke synuar një sjellje korrekte dhe respekt për kundërshtarët.


Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë
Lexo po ashtu Sylvinho tregon se çfarë do të bëjë Shqipëria ndaj Kroacisë që nuk e bëri ndaj Italisë

Vendimet e plota të Komisionit të Etikës dhe Disiplinës në UEFA: “Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 10.000 euro për ndezjen e fishekzjarreve. Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 12,375 euro për hedhjen e sendeve”.

Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë
Lexo po ashtu Berat Gjimshiti me mesazh për bashkëlojtarët para ndeshjes me Kroacinë

“Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 5000 euro për pushtimin e fushës. Të gjobisë Federatën Shqiptare të Futbollit me 10.000 euro për transmetim e mesazheve të papërshtatshme për një ngjarje sportive”.

“Gjobat e mësipërme në vlerë të përgjithshme prej 37,375€ duhet të derdhen në llogarinë bankare te UEFA-s brenda 90 ditëve nga komunikimi i këtij vendimi”, thuhet në komunikatën e shtëpisë së futbollit evropian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

“Është më e rëndësishme se nënshkrimi me Nico Williams' - Koeman fajëson rënien e Barcelonës me trajtimin e legjendave të klubit

La Liga
Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Lëshoi fushën i dëmtuar dhe me lot në sy – trajneri dhe presidenti i klubit flasin për gjendjen e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

“Do të jetë viti i tij, do të bëhet yll i “Old Trafford”” - Ten Hag ‘harron’ Leny Yoron dhe flet fjalë të mëdha për talentin tjetër të Man Utd

Premier League
Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Mourinho e do te Fenerbahce njërin nga mesfushorët e preferuar të Guardiolas

Ligat tjera
Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

Zbulohen pagat e lojtarëve në La Liga – dy lojtarë fitojnë më shumë se Mbappe

La Liga
Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Liverpooli po përgatit ofertën prej 65 milionë eurosh për top yllin e La Ligas

Premier League
Kalo në kategori