Një orë pas fitores së Besiktasit ndaj Bursasport me rezultat 2-1 jashtë stadiumit Vodafon Arena ndodhi një shpërthim i madh.

Ky sulm është dënuar edhe nga UEFA, e cila me këtë rast shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave dhe ka thënë se Federata e Futbollit të Turqisë ka mbështetjen e tyre.

Besiktasi reagon ashpër pas sulmeve jashtë stadiumit Vodafone Arena, zbulon se ka të lënduar (Foto) Besiktasi reagon ashpër pas sulmeve jashtë stadiumit Vodafone Arena, zbulon se ka të lënduar (Foto)

“UEFA dëshiron të shpreh ngushëllimet më të thella për familjet e të gjitha viktimave të bombardimeve të sonte në Stamboll”.

“Ne fuqimisht dënojnë këtë akt të tmerrshëm dhe dërgojmë gjithë mbështetjen tonë Federatës së Futbollit të Turqisë dhe klubeve të futbollit, Besiktasit dhe Bursaspor”, shkruan faqja e UEFA-së në Twitter. /Telegrafi/

Reklama

capture-20161211-015052

capture-20161211-015119