LAJMI I FUNDIT:

U tha se Ronaldo kërkoi largimin e tij nga Al Nassr – Aboubakar tregon të vërtetën dhe zbulon fjalët e CR7

U tha se Ronaldo kërkoi largimin e tij nga Al Nassr – Aboubakar tregon të vërtetën dhe zbulon fjalët e CR7

Sulmuesi kamerunas, Vincent Aboubakar u largua nga Al Nassr në fillim të vitit, disa ditë pasi Cristiano Ronaldo mbërriti në klub.

Reklama

U spekulua se ai u largua për shkak të një rregulli në ligën saudite që një klubi lejohet të ketë një numër të kufizuar lojtarësh të huaj.

Aboubakar tani ka treguar të vërtetën me Ronaldon, pasi u larguar në Arabinë Saudite.

“Ne folëm dhe Cristiano më tha që donte që unë të qëndroja. Unë i thashë që doja të largohesha për arsye familjare. Më pyeti se ku ishte familja ime. Në atë kohë familja ime ishte në Francë dhe doja të shkoja në Turqi sepse do të isha më afër Francës”.

“Ai më tha se ishte një vendim i mirë, se situata ime është e komplikuar kur jam kaq larg familjes sime”, ka thënë kapiteni i kombëtares së Kamerunit.

Ai kaloi te Besiktas në Turqi, ku po luan me sukses. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

Liga e Evropës
Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Trajneri i Sevillas, Mendilibar pas triumfit: Morëm trofeun, na dhanë medaljet – por nuk e besoj akoma

Liga e Evropës
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Dy gjigantët italianë vihen pas Edon Zhegrovës, garë e nxehtë na pret në verë

Serie A
Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Penalltitë vendimtare, Sevilla për herë të shtatë fituese e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori