LAJMI I FUNDIT:

U prezantua në janar, por transferimi i Leart Paqaradës te Kolni mund të dështojë shkaku i një sanksioni nga FIFA për klubin gjerman

U prezantua në janar, por transferimi i Leart Paqaradës te Kolni mund të dështojë shkaku i një sanksioni nga FIFA për klubin gjerman

Leart Paqarada u zyrtarizua te Kolni në janar, ku do t’i bashkohet skuadrës së madhe gjermane në verë si futbollist i lirë pasi kontrata me St Paulin i skadon.

Reklama

Ishte skuadra gjermane Koln që prezantoi Paqaradën dhe futbollisti kosovar nënshkroi kontratë tre vjeçare deri në verën e vitit 2026.

Por reprezentuesi kosovar ende nuk e ka të sigurt nëse do të luaj te Kolni nga vera, pas problemeve të fundit që ka klubi i tij i ri.

Kolnit i është ndaluar transferimi i futbollistëve nga FIFA deri në verën e vitit 2024 dhe kjo rrezikon edhe të ardhmen e Leart Paqaradës.

FIFA ka njoftuar klubin nga Bundesliga për ndalimin e transferimeve deri në verën e vitit 2024 për shkak të transferimit të talentit slloven Jaka Cuber Potocnik i cili ishte i parregullt, pasi ai kishte shkëputur në mënyrë të njëanshme kontratën me NK Olimpija dhe kishte nënshkruar me Kolnin.

Transferimi i vetëm i Kolnit është Leart Paqarada, por mediat në Gjermani kanë raportuar se ky transferim mund të dështoj dhe ende nuk dihet për fatin e mbrojtësit të majtë kosovar.

Koln ka njoftuar se do të apeloj vendimin në Gjykatën Ndërkombëtare të Sporteve ‘CAS’, por e ardhmja e Paqaradës mbetet ende në ajër.

Fjalët e para të Paqaradës si lojtar i Kolnit
Lexo po ashtu Fjalët e para të Paqaradës si lojtar i Kolnit

Nëse sanksioni ndaj klubit bardhekuq mbetet në fuqi, atëherë transferimi i 28-vjeçarit kosovar do të dështoj dhe Paqarada do të mbetet një futbollist i lirë pasi nuk do të mund të regjistrohet si futbollist i ri i Kolnit. /Telegrafi/ 


Në trend Sport

Më shumë
Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Nga Terry te Lampard dhe Drogba – Inteligjenca Artificiale zgjedh formacionin më të mirë në histori të Chelseat

Premier League
Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Inter Miami do të emërojë një trajner me të cilin Lionel Messi ka punuar më parë

Ligat tjera
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Ligat tjera
Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Liria konfirmon bisedimet me Lacina Traoren, dikur pjesë e Monacos dhe Evertonit

Premier League
Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Efekti Messi – Inter Miami me rritje marramendëse të çmimit të biletës për ndeshjen e njëjtë pas transferimit të argjentinasit

Ligat tjera
Kalo në kategori