LAJMI I FUNDIT:

U fut në histori të Serie A si debutuesi më i ri – prindërit e sensacionit të Milanit nuk i mbanin lotët

U fut në histori të Serie A si debutuesi më i ri – prindërit e sensacionit të Milanit nuk i mbanin lotët

Prindërit e Francesco Camarda ishin të mbushur me emocione teksa djali i tyre doli në fushë për debutimin e tij te Milani në fitoren kundër Fiorentinës.

Pavarësisht se Rossonerët mbanin një epërsi të vogël 1-0 dhe Fiorentina po shtynte fort për të barazuar, trajneri Pioli vendosi të inkuadronte Camardan në lojë në minutën e 84-të.


Me vetëm 15 vjeç e 260 ditë, sulmuesi u bë debutuesi më i ri në historinë e Serie A.

Historia u shkrua në sfidën mes Milanit dhe Fiorentinës: Francesco Camarda lojtari më i ri që ka debutuar në Serie A
Lexo po ashtu Historia u shkrua në sfidën mes Milanit dhe Fiorentinës: Francesco Camarda lojtari më i ri që ka debutuar në Serie A

Mbajtësi i mëparshëm i rekordit ishte Wisdom Amey. Ai ishte 15 vjeç e 274 ditë kur luajti ndeshjen e tij të parë për Bolognan në maj 2021, siç raportohet nga Sky Sport Italia.

Teksa spikeri thërriste emrin e Camardas dhe turma brohoriste, kamera kapi prindërit e Camardas, veçanërisht nënën e tij, e cila nuk i mbante dot lotët e gëzimit.

Fitorja 1-0 e Milanit kundër Fiorentinës i dha fund serisë së tyre të fundit pa fitore dhe i mbajti ata në vendin e tretë në ligë. Tani ata janë pesë pikë prapa Interit, i cili kryeson ligën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

Shkëlqeu me paraqitjet e tij, Real Madridi e shpërblen me kontratë të re veteranin e ekipit

La Liga
Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

La Liga
Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Një tjetër top trajner refuzon Bayernin

Bundesliga
Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Bellingham bëhet fitues i çmimit prestigjioz – atë nuk arritën ta fitojnë as Ronaldo as Messi

Ndërkombëtare
Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Real Madridi nxjerr në shitje biletat për ndeshjen kundër Bayern Munichut, mësohen çmimet

Liga e Kampionëve
Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

Ndërkombëtare
Kalo në kategori