Këngëtarja Jessie J ka thënë se është në dhimbje të forta çdo ditë për shkak të betejës së saj me sëmundjen e Menierit.

Në fund të vitit të kaluar, këngëtarja 33-vjeçare tha se ishte diagnostikuar me këtë sëmundje dhe kaloi pragun e Krishtlindjeve në spital.

Sëmundja e Menierit prek veshin dhe mund të shkaktojë marramendje, por këngëtarja gjithashtu zbuloi se po ndikon në zërin e saj.

View this post on Instagram

A post shared by J E S S I E J (@jessiej)

Duke postuar një klip të këngës së saj “Prince” duke kënduar “Purple Rain” në Instagram, këngëtarja e lindur në Essex tha: “Dje u përpoqa të këndoja një këngë që zakonisht mund ta këndoj me lehtësi, dhe nuk munda. Çështja që kam nuk është zëri im, por po ndikon në zërin tim”.

“Dhe mirë … unë qava. Për orë të tëra. E lë veten të ndiej pjesën e thyer të vetes që ndonjëherë e di që e injoroj kur nuk duhet”.

“Disa ditë janë shumë më të mira se të tjerat. Pjesa më e keqe është se nuk janë akordet e mia vokale. Është diçka rreth tyre. Shpinë, tiroide, alergji. Kush e di. Testet vazhdojnë”.

View this post on Instagram

A post shared by J E S S I E J (@jessiej)

“95% të kohës jam mirë. Pozitive dhe e fortë. Kjo është ajo që unë portretizoj këtu kryesisht. Por ai 5% do të rritet nëse nuk pranohet.
Pra, po, ndonjëherë si dje. Unë thyej. E gjithë shpresa zhduket. Ndihem aq e humbur dhe aq e vetme në atë që po ndodh”.

Ylli – emri i plotë i së cilës është Jessica Cornish – tha: “Unë mendoj se po e ndaj këtë sepse njerëzit gjithmonë më thonë ‘si qëndron kaq pozitive gjatë gjithë kohës? “Dhe e vërteta është se nuk e bëj. Por nuk krenohem duke pretenduar se jam mirë. Nuk është e shëndetshme”. /Telegrafi/