Tyson Fury ka njoftuar për një pauzë në rrjetet sociale, pasi do të fokusohet më shumë në kampin stërvitor për përplasjen e tij me Oleksandr Usyk.

‘Gypsy King’ ka qenë në negociata për t’u përballur me kampionin tjetër në peshën e rëndë, me bisedimet që herë pas herë pushonin. Dyshja dolën përballë njëri-tjetrit, kur britaniku mposhti Derek Chisoran ​​në dhjetor.

Disa mosmarrëveshje kërcënuan të ngecnin ndeshjen këtë javë, me dyshen që fillimisht u detyruan të bien dakord publikisht për një ndarje 70/30 në favor të Furyt, përpara se ai të kërkonte më tej që të mos kishte klauzolë revanshi.

Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Ai postoi një video-mesazh përfundimtar në Instagram , gjatë së cilës tha: “Përshëndetje djema, sado argëtuese që ka qenë gjatë ditëve të fundit duke terrorizuar Usyk dhe ekipin e tij, nesër do të futem në kampin stërvitor dhe do të bëj një pushim ​​siç bëj gjithmonë në rrjetet sociale. 29 prilli është padyshim i zënë, do t’ju shoh të gjithëve atë natë”.

Reklama
Reklama

“Kjo është lufta më e madhe në historinë britanike të boksit, lufta e shekullit. Dy kampionë të pamposhtur botërorë të peshave të rënda që hedhin çdo gjë për të dëshmuar se kush është numri 1 në divizion – kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda. Le të fitojë njeriu më i mirë”.

Dyshime të reja u shfaqën në mediat sociale këtë javë se lufta do të materializohej, me dyshen duke diskutuar për kushte specifike duke përfshirë një klauzolë të revanshit. /Telegrafi/