LAJMI I FUNDIT:

Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Ora, vendi, data dhe fitimet e ndara për duelin mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk pritet të zhvillojnë një nga meçet më të mëdha të peshave të rënda të të gjitha kohërave më 29 prill.

Reklama

Fury do të vendosë rripin e tij WBC në stadiumin Wembley ndërsa Usyk do të hedhë rripat e tij IBF, WBA dhe WBO. Fituesi do të kurorëzohet si kampioni i padiskutueshëm i peshave të rënda dhe i pari që do të mbajë të gjitha rripat.

Negociatat ishin zvarritur me një marrëveshje që dukej e pamundur derisa Usyk çuditërisht pranoi të merrte vetëm 30 për qind të parave – në këmbim të një donacioni prej 1 milion euro nga britaniku për atdheun e tij të shkatërruar nga lufta, Ukrainën.

Caktohet vendi dhe data: Usyk pranon kushtet shokuese nga Fury
Lexo po ashtu Caktohet vendi dhe data: Usyk pranon kushtet shokuese nga Fury

Kur zhvillohet Tyson Fury vs Oleksandr Usyk?

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen më 29 prill në stadiumin Wembley në Londër. Rivalët kishin qenë në bisedime për të çuar luftën e tyre të padiskutueshme për titullin botëror në Arabinë Saudite, por një marrëveshje nuk mund të arrihej me shtetin e Lindjes së Mesme. Promovuesit e tyre përkatës e kthyen vëmendjen e tyre në Mbretërinë e Bashkuar me Wembleyn, nikoqirin e dukshëm që kishte organizuar më parë përplasjen gjithë-britanike të Furyt me Dillian Whyte dhe disa nga luftimet për titullin botëror të Anthony Joshuas, raporton Mirror Sport.

Usyk beson se dueli me Tyson Fury nuk do të zhvillohet për shkak të kërkesës bizare të britanikut
Lexo po ashtu Usyk beson se dueli me Tyson Fury nuk do të zhvillohet për shkak të kërkesës bizare të britanikut

Në cilën orë do të fillojë Tyson Fury vs Oleksandr Usyk?

Tyson Fury – Oleksandr Usyk ka të ngjarë të fillojë rreth orës 23:00. Ndërsa po mbahet në Wembley, ndërsa do të ketë masa të rrepta në gjithë qytetin – që do të thotë se tifozëve do t’u thuhet paraprakisht koha e saktë e fillimit, diçka që zakonisht nuk ndodh në Wembley. Në varësi të ecurisë së luftimeve të asaj nate, ngjarja kryesore mund të zhvillohet edhe më herët. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Çfarë i duhet Milanit për t'u kualifikuar në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Kalo në kategori