Tyson Fury ka goditur ashpër “divën” Anthony Joshua dhe ka pohuar se rivali i tij nuk mund ta mposhte as me shkop bejsbolli.

Gypsy King ka disa vite që është rival me AJ-n, por ende nuk është përballur me të në ring dhe tashmë është ‘tërhequr’ nga boksi. Fury mund ta gjejë veten në një pozicion për t’u përballur me bashkëkombësin e tij për titujt e padiskutueshëm këtë verë nëse rivali i tij mund të sigurojë fitoren hakmarrëse ndaj Oleksandr Usyk.

Megjithatë Fury ka pohuar se gjashtë herë është përpjekur ta bëjë luftën me Joshuan, por pa asnjë sukses.

Hearn zbulon muajin se kur mund të përballen Joshua dhe Fury në super meçin e dekadës Hearn zbulon muajin se kur mund të përballen Joshua dhe Fury në super meçin e dekadës

“U përpoqa ta bëj atë luftë të paktën gjashtë herë dhe të pasuksesshme çdo herë sepse po ngatërrohesh me një divë”, deklaroi Fury kur vlerësoi një luftë të mundshme të padiskutueshme gjatë një interviste me iFL TV. “Prima donna, pinjoll i vogël, që nuk duan të luftojnë, ai nuk mund të më rrihte nëse do të kishte një shkop bejsbolli ndërsa unë do isha në gjumë”.

“Ai zog ka fluturuar. Vite më parë, kur ai ishte një boksier i pamposhtur, njerëzit menduan se ai mund të mposht Tyson Furyn. Ndoshta. Pastaj kur Anthony Joshua u nokautua nga Andy Ruiz, njerëzit thanë se ai është një bodybuilder. Më pas ai shkon dhe rrahet nga një peshë e madhe. Unë jam mbreti i peshave të rënda, askush nuk mund t’i lidh dorezat e mia”, ka shtuar Fury.

Një luftë mes Joshuas dhe Furyt është afruar në mënyrë joshëse në të kaluarën, me çiftin që nënshkruan një kontratë për një luftë të padiskutueshme për titullin e kampionit të padiskutueshëm vitin e kaluar me vlerë mbi 100 milionë euro. Megjithatë Fury u detyrua të tërhiqej nga marrëveshja dhe të përballej me Deontay Wilderin në një trilogji pasi u urdhërua nga një arbitrazh gjyqësor. /Telegrafi/