LAJMI I FUNDIT:

Hearn zbulon muajin se kur mund të përballen Joshua dhe Fury në super meçin e dekadës

Hearn zbulon muajin se kur mund të përballen Joshua dhe Fury në super meçin e dekadës

Promotori i Matchroom, Eddie Hearn ka parashikuar se Tyson Fury do të dalë nga pensioni për t’u përballur me Anthony Joshuan – dhe përballja mund të zhvillohet para fundit të këtij viti.

The Gypsy King e thelloi rekordin e tij të pamposhtur në 32-0-1 në prill kur mposhti Dillian Whyten në raundin e gjashtë të duelit të tyre në Wembley. Ai tha në intervistën e tij pas duelit se ai planifikoi të respektonte një premtim që i bëri gruas së Parisit duke u tërhequr nga boksi.

Tifozët dhe bashkëluftëtarët kanë ngritur dyshime me pretendimin dhe kanë sugjeruar që Fury me të vërtetë do të kthehet në ring. Dhe promoteri i boksit, Hearn, duket se është dakord pasi ai u shfaq në mediat sociale dhe hodhi dyshimet e tij nëse Fury më në fund do të përballet me rivalin e vjetër Joshua.

Konfirmoi pensionimin, por gruaja e Tyson Fury e di se cili meç do t’ia thyente mendjen për rikthim
Lexo po ashtu Konfirmoi pensionimin, por gruaja e Tyson Fury e di se cili meç do t’ia thyente mendjen për rikthim

“Unë mendoj se ju do ta shihni Joshua-Fury çfarëdo që të ndodhë, me gjithë sinqeritet”, u tha promotori para 1.2 milion ndjekësve të tij në Instagram të martën. “Por, shpresojmë se mund ta shohim atë për kampionin e padiskutueshëm botëror të peshave të rënda në dhjetor”.

Që të ndodhë kjo, ‘AJ’ do të duhet të rimarrë titujt e IBF, WBO, dhe IBO dhe WBA (Super) të peshave të rënda kur të përballet me Oleksandr Usyk në revanshin e tyre të ardhshëm. Data dhe vendi për përballjen e tyre të dytë nuk janë përcaktuar ende, me raportimet e fundit që sugjerojnë se përballja mund të shtyhet deri në mes të gushtit.

Kjo do t’i jepte ish-olimpistit Joshua vetëm katër muaj ose më shumë për të pushuar dhe përgatitur për Furyn nëse parashikimi i dhjetorit i Hearnit do të rezultonte i saktë. Duke pasur parasysh ndryshimin e ngushtë midis këtyre datave, parandjenja e promotorit tashmë duket e pasigurt në rastin më të mirë. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City

Guardiola po përgatitet të bëjë transferim 'bombë' te Man City

Premier League

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Dumfries drejt kalimit në Ligën Premier me një çmim të ulët

Premier League
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
Kalo në kategori