Tottenham Hotspuri ka përjetuar ndoshta barazimin më turpërues në histori të ekzistimit të tyre si klub.

Spurs për vetëm 16 minuta në pjesën e parë, arritën të shënonin plotë tre gola, duke i bërë lojtarët e West Hamit të ndihen si të humbur në fushë.

Qysh në minutën e parë, Heung-Min Son shënoi golin e epërsisë me një asist të Harry Kanes.

Pas vetëm shtatë minutash, dyshja ndërruar pozicionet, për të realizuar golin e dytë të vendasve.

Kur kaluan edhe tetë minuta të tjerë, Kane shënoi edhe golin e tij të dytë personal në këtë takim, me një asistim nga Sergio Reguilon.

Pjesa e parë përfundoi 3-0 për Tottenhamin.

Në 45 minutat e dytë, West Hami u paraqit me një fytyrë tjetër dhe duket se David Moyes u kishte thënë diçka tejet frymëzuese lojtarëve të tij.

Ishte minuta e 82-të kur Fabian Balbuena ngushtoi epërsinë e Spurs për 3-1, ndërsa tre minuta më vonë Davinson Sanchez shënoi auto-gol.

Për të përmbyllur këtë rikthim të çmendur të ‘Çekanëve’ u përkujdes Manuel Lanzini që shënoi në minutën e 90+4 për 3-3.

Jose Mourinho me gjasë do të jetë duke shpërthyer ndaj lojtarëve të tij, gjersa në anën tjetër, Moyes mund të jetë krenar për strategjinë që përdori. /Telegrafi/