LAJMI I FUNDIT:

A do t’u thonë tifozët e Real Madridit lamtumirë disa nga më të mirëve të tyre?

A do t’u thonë tifozët e Real Madridit lamtumirë disa nga më të mirëve të tyre?
Foto: MARCA

Një vëmendje e madhe drejt Real Madridit është në takimin me Villarrealin në Estadio Alfredo Di Stefano. Kjo është kur titulli do të vendoset në La Liga. Sido që të jetë rezultati në Valdebebas, më shumë vendime do të duhet të merren në klub në javët e ardhshme. Disa prej tyre kanë të bëjnë me emrat më të mëdhenj.

Reklama

E ardhmja e Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo, Isco dhe Lucas Vazquez, është në dyshime, ndërsa Zinedine Zidane duket se tashmë i ka thënë lamtumirë klubit.

Pavarësisht nëse është me apo pa Zidanen, fytyrat në dhomën e zhveshjes së Real Madrid mund të ndryshojnë pak këtë verë.

Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës
Lexo po ashtu Real Madridi vë në shitje dhjetë lojtarë – përfshirë disa nga yjet e skuadrës

Telenovela me Ramos

Largimi më i rëndësishëm mund të jetë ajo e kapitenit të Real Madridit. Ramos po shikon fundin e një karriere 16-vjeçare në Real Madrid, me kontratën e tij që skadon në fund të qershorit. 35-vjeçari është i dëshpëruar për të siguruar një kontratë dyvjeçare, ndërsa Florentino Perez është i gatshëm t’i ofrojë atij vetëm një vit.

Njëra anë duhet të lëkundet përfundimisht, por nëse nuk e bëjnë këtë, Ramos do të largohet nga Real Madrid këtë verë. Nëse ai do të luajë kundër Villarrealit të shtunën, është gjithashtu në dyshim të madh. Ai mund të stërvitej në të mërkurën, por Zidane – do të ishte më e mençur të qëndronte në partneritetin e tij të besueshëm të Nacho dhe Eder Militao.

Varane një hap më afër largimit

Marrëdhënia dhjetëvjeçare midis Varanes dhe Real Madridit mund të marrë fund këtë verë. Mbrojtësi është jashtë kontratës në vitin 2022, por ende nuk është i vendosur për një marrëveshje të re. Los Blancos, të cilët rrezikojnë të humbasin francezin për asgjë brenda një viti, mund të tundohen të shesin nëse marrin një ofertë në vlerën prej 60 deri në 70 milionë euro.

Real Madrid e kupton që Varane ka një ofertë më të mirë nga diku tjetër dhe, duke parë që David Alaba po mbërrin këtë verë, ata mund të mos e shohin largimin e tij si një katastrofë të madhe.

“Si mund t’ju them lojtarëve tani se po largohem nga Real Madridi” – Zidane reagon me nervozizëm kur pyetet për të ardhmen e tij
Lexo po ashtu “Si mund t’ju them lojtarëve tani se po largohem nga Real Madridi” – Zidane reagon me nervozizëm kur pyetet për të ardhmen e tij

Lucas është një Ramos tjetër

Ashtu si bashkatdhetari i tij, Lucas Vazquez ende nuk ka rënë dakord të zgjasë kontratën e tij në Real Madrid përtej skadimit të saj këtë verë. Lojtari i akademisë, i cili u kthye në klub në vitin 2015 dhe ka qenë i rregullt në ekip që nga ajo kohë, po përballet me një largim nëse klubi nuk mund të plotësojë kërkesat e tij.

Fundi i një epoke për Iscon dhe Marcelon

Dy nga interpretuesit më të qëndrueshëm nga katër fushatat fituese të Ligës së Kampionëve të Real Madridit , Isco dhe Marcelo duket se kanë arritur në një rrugë pa krye në klub.

Dyshja ra jashtë dispozicionit, pasi Zidane dha dorëheqjen si trajner në vitin 2018 dhe, pavarësisht kthimit të francezit, ata nuk kanë rizbuluar formën e tyre më të mirë. Të dyve u mbetet një vit nga kontratat e tyre, megjithëse pagat e tyre të larta mund të jetë e vështirë të zhvendosen.

Votojnë tifozët e Real Madridit: Raul apo Allegri, cili është i preferuari i tyre?
Lexo po ashtu Votojnë tifozët e Real Madridit: Raul apo Allegri, cili është i preferuari i tyre?

Lamtumira e tretë e Zidanes?

Nuk është sekret që Zidane nuk pritet të jetë trajner i Real Madridit sezonin e ardhshëm. Pas lamtumirës si lojtar në vitin 2006 dhe si trajner në atë 2018, kjo do të ishte lamtumira e tij e tretë me Los Blancos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori