LAJMI I FUNDIT:

Tronditëse: Momenti kur granata ia këput këmbët sirianit 8-vjeçar (Video +18)

Tronditëse: Momenti kur granata ia këput këmbët sirianit 8-vjeçar (Video +18)

Në internet po qarkullon një video tronditëse ku shihet një fëmijë, të cilit granata ia ka këputur këmbët. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Habet të Sirisë, kurse në video, përveç fëmijës shihet edhe babai i tij që përpiqet ta ndihmojë atë.

Reklama

Tetëvjeçari Abdulbasit Tan Al-Satouf ndodhej në vendin ku forcat e regjimit të Bashar Al-Asadit kanë hedhur granata në qytetin Habet në provincën Idlib të Sirisë, e cila gjendet nën kontrollin e kryengritësve, raporton Daily Mail, përcjell Telegrafi.

Në këtë sulm kanë gjetur vdekjen e nëna, vëllai dhe motra e fëmijës 8-vjeccar. Babi i vogëlushit, siç shihet në video, e ka shtrirë djalin në tokë pranë një kamioneti. Ndërsa, vogëlushi klith nga dhimbjet dhe thërret babin ta ndihmojë. Ndërsa babai i tij i lutet zotit duke thirrur “Allahu Akber”.

Fëmija në gjendje të rëndë është dërguar në spitalin më të afërt. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Azia
Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Evropa
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Kalo në kategori