LAJMI I FUNDIT:

Granata

21 Artikuj

Zbulohet depoja me tritol, granata e armë zjarri në Shkodër, arrestohet 68-vjeçari

Zbulohet depoja me tritol, granata e armë zjarri në Shkodër, arrestohet 68-vjeçari

Shqipëri
Bastisje tek shtetasi i Kosovës në Kondovë të Sarajit, policia gjen bomba, raketë RPG dhe municione

Bastisje tek shtetasi i Kosovës në Kondovë të Sarajit, policia gjen bomba, raketë RPG dhe municione

Maqedonia e Veriut
Shpërthen një granatë e vjetër në Prrenjas, plagosen banorët që po punonin tokën

Shpërthen një granatë e vjetër në Prrenjas, plagosen banorët që po punonin tokën

Shqipëri
Ishte shumë afër zemrës së tij – detaje rreth rastit në të cilin kirurgët hoqën granatën e pashpërthyer nga gjoksi i ushtarit ukrainas

Ishte shumë afër zemrës së tij – detaje rreth rastit në të cilin kirurgët hoqën granatën e pashpërthyer nga gjoksi i ushtarit ukrainas

Nga Bota
I kishte ngecur në gjoks granata e pashpërthyer, mjekët arrijnë t’ia largojnë mjetin shpërthyes ushtarit ukrainas

I kishte ngecur në gjoks granata e pashpërthyer, mjekët arrijnë t’ia largojnë mjetin shpërthyes ushtarit ukrainas

Evropa
Gjenden katër granata në parkingun e një lokali në Tiranë

Gjenden katër granata në parkingun e një lokali në Tiranë

Shqipëri
Panik në aeroportin e Izraelit, familja amerikane “tentoi ta kontrabandoj” predhën që e kishte futur në çantë

Panik në aeroportin e Izraelit, familja amerikane “tentoi ta kontrabandoj” predhën që e kishte futur në çantë

Azia
“Zbulimi tjetër shpërthyes”: Edhe një granatë e gjetur në një nga shtëpitë në Ohajo

“Zbulimi tjetër shpërthyes”: Edhe një granatë e gjetur në një nga shtëpitë në Ohajo

Interesante
Historia e amerikanit që e shpëtoi Bibla nga copat e granatës, të gjithë menduan që kishte vdekur – u habitën kur shokët e panë në këmbë

Historia e amerikanit që e shpëtoi Bibla nga copat e granatës, të gjithë menduan që kishte vdekur – u habitën kur shokët e panë në këmbë

Amerika
Zbulohet se kush e hodhi granatën në zyrën e kreybashkiakut të Lushnjës

Zbulohet se kush e hodhi granatën në zyrën e kreybashkiakut të Lushnjës

Shqipëri
Nis ta rrënojë murin, gjen granata dhe fishekë

Nis ta rrënojë murin, gjen granata dhe fishekë

Kronika e Zezë
Një tren që thuhet se mbante granata dhe bomba ka dalë nga shinat në Nevada – pamje nga vendi i ngjarjes (Video)

Një tren që thuhet se mbante granata dhe bomba ka dalë nga shinat në Nevada – pamje nga vendi i ngjarjes (Video)

Nga Bota
Shpërthen granata në Pogradec, plagoset 26-vjeçari

Shpërthen granata në Pogradec, plagoset 26-vjeçari

Shqipëri
Gjyshi ua jepte nipave granatën e ndryshkur, duke menduar se është një lodër (Foto)

Gjyshi ua jepte nipave granatën e ndryshkur, duke menduar se është një lodër (Foto)

Dështime
Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

Granata e vjetër më se 100 vjet, u transportua me anije në ngarkesën me patate (Foto)

Interesante
Vetëm një sekondë para se të shpërthej, kapë granatën dhe e hedh nga dritarja (Video)

Vetëm një sekondë para se të shpërthej, kapë granatën dhe e hedh nga dritarja (Video)

Nga Bota
Granatën e hodhën si topin, duke menduar se është lodër (Foto)

Granatën e hodhën si topin, duke menduar se është lodër (Foto)

Dështime
Komandanti e shpëtoi nga vdekja rekrutin, që aktivizoi pa dashje granatën (Video)

Komandanti e shpëtoi nga vdekja rekrutin, që aktivizoi pa dashje granatën (Video)

Nga Bota
Policia: Janë çaktivizuar dy granata dhe dy detonatorë në autobusin e ndaluar në Jarinje

Policia: Janë çaktivizuar dy granata dhe dy detonatorë në autobusin e ndaluar në Jarinje

Kosovë
Tronditëse: Momenti kur granata ia këput këmbët sirianit 8-vjeçar (Video +18)

Tronditëse: Momenti kur granata ia këput këmbët sirianit 8-vjeçar (Video +18)

Nga Bota
Gjenden bomba në banjon e një banese në Prishtinë (Foto/Video)

Gjenden bomba në banjon e një banese në Prishtinë (Foto/Video)

Kronika e Zezë