LAJMI I FUNDIT:

I kishte ngecur në gjoks granata e pashpërthyer, mjekët arrijnë t’ia largojnë mjetin shpërthyes ushtarit ukrainas

I kishte ngecur në gjoks granata e pashpërthyer, mjekët arrijnë t’ia largojnë mjetin shpërthyes ushtarit ukrainas

Mjekët ukrainas kanë arritur të përfundojnë me sukses një ndërhyrje kirurgjike, duke ia nxjerrë një ushtari të Kievit një granatë të pashpërthyer që i kishte ngecur në gjoks.

Reklama

Këtë lajm e bëri të ditur zëvendësministri ukrainas i Mbrojtjes, i cili publikoi pamjet nga rëntgenografia e ushtarit ukrainas, transmeton Telegrafi.

Ai u hoq në prani të dy xhenierëve të cilët siguruan sigurinë e personelit mjekësor.

Granata i është hequr në prezencë të dy ekspertëve të deminimit, nga frika se mund të vie deri te shpërthimi i saj.

Në anën tjetër, nga spitali ushtarak në Kiev është bërë e ditur se ushtari po rimerr veten dhe se operacioni ka përfunduar me sukses.

Sipas mjekëve, gjendja e ushtarit çdo ditë e më shumë rëndohej, dhe njëkohësisht rrezikohej nga shpërthimi i granatës së ngecur në gjoks. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Ukrainasit po bëjnë 'përparim të rëndësishëm' në kundërofensivë – thotë ISW

Ukrainasit po bëjnë 'përparim të rëndësishëm' në kundërofensivë – thotë ISW

Botë
Kalo në kategori